Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

enlightened

Společnost ALOHA Team nabízí krátkodobé pronájmy nemovitostí ve Španělském letovisku Costa Blanca pro dovolenkové a rekreační pobyty. Letecká spojení na letiště v ALICANTE nebo VALENCII. V případě zájmu nás kontaktujte na e-mailové adrese info@aloha-team.cz nebo mob. telefonním čísle +420 606 711 111. Předložíme Vám kompletní nabídku nemovitostí v jednotlivých letoviscích včetně jejich popisu, potřebných informací a cenových kalkulací.

 

enlightened

COSTA BLANCA (Alicante) - informace o oblasti

 

Costa Blanca (Bílé pobřeží) je jedno z nejnavštěvovanějších míst ve Španělsku. Costa Blanca nabízí jedinečnou atmosféru Středomoří, ojedinělé přírodní scenérie,  moře, pohoří, malebná městečka, více než 218 km pláží posetých zlatavým pískem. Výjimečné mikroklima, průměrnou teplotu 20 stupňů, až 300 slunečných dní v roce. Teplota moře umožňuje koupání od dubna až do října.

Costa Blanca patří mezi nejkrásnější oblasti Španělska, kde jsou různorodé pláže, od písečných až po oblázkové, rovný a poklidný břeh se střídá se strmými a skalnatými mořskými útesy. Costa Blanca, to jsou zelená údolí skrytá v divoké horské krajině, krápníkové jeskyně, ruiny arabských hradů, botanické zahrady a kouzelné vesničky a města, s bohatými historickými památkami.

Severní část oblasti Costa Blanca zvanou Marina Alta křižují horské masívy, které se noří do moře a vytvářejí ostré útesy o výšce přes 150 metrů. Costa Blanca - to je 115 nádherných, pravidelně kontrolovaných pláží. Jižní polovina obasti Costa Blanca (od Alicante až po Pilar de la Horadada) se vyznačuje rozlehlostí svých pláží s jemným pískem, jakož i množstvím slaných jezer a mokřadel, ležících v blízkosti pobřeží.

Costa Blanca - to jsou také přírodní parky Lagunas de la Mata v Torrevieja nebo Hondo v Elche. Ústí řeky Guardamaru a mořské proudy daly vzniknout zajímavé kombinaci dun z jemného písku a borovicových hradeb vysázených jako hranice mezi dunami a městem. V oblasti Marina Baixa naleznete především rozsáhlé pláže s jemným pískem jako například pláž Poniente a Levante v Benidormu nebo pláž Centro v La Vila Joiosa, i když vás jistě také překvapí působivé útesy s malými zátokami zakousnutými do horského masívu Sierra Gelada mezi Benidormem a Alteou. Městské pláže jsou vybaveny parkovišti, telefony, zábavními centry, kluby vodních sportů a skvělými restauracemi.

V oblasti Costa Blanca najdeme plno podzemních jeskyní, které jsou vytvořené proudy sladké vody. Pro Denii, Jáveu, Poble de Benitachell nebo Benissu jsou typické malé odloučené zátoky s kulatými oblázky.

Costa Blanca láká návštěvníky "třetím nejlepším podnebím na světě", neboť lepší povětrnostní podmínky než zdejší, už snad ani neexistují. Léta jsou teplá, ale ne příliš horká - a ochladit se vždycky můžete v moři. Tehdy se zaplňují pláže, všude vládne letní zábava. Tetelící se polední vedra lze překonat dlouhou siestou. Život se znovu rozjíždí po večeři v pozdních hodinách - nejprve v hospodách a barech, po půlnoci na diskotékách. Baštou plážového života je legendární Benidorm.

Avšak Costa Blanca má i jiné tváře. Před hlavní sezonou a po ní zde převládají turisté ze zahraničí, kteří většinou preferují větší klid. V kurzu bývá golf, tenis, jízda na koni a turistika. Výlety do půvabného vnitrozemí mají tou dobou zcela jinou atmosféru. Právě v těchto ročních obdobích pořídíte ty nejlepší fotografie, nezkažené clonou letního prachu. Především na jaře bývá mořská voda křišťálově průzračná a září tyrkysově zelenou barvou - to jsou ideální podmínky pro potápění a šnorchlování. Surfaři v této době rádi vyhledávají Mar Menor, kde vane příznivý vítr, ale hladina je rovná jako zrcadlo. Naproti tomu v zimě přijíždí na Costa Blancu jen málo rekreantů, což je škoda. Vždyť i mezi Vánocemi a Velikonocemi tady prší minimálně. Pár vytrvalců si tu pak v několika málo otevřených kavárnách užívá teplého poledního sluníčka.

Symbolem celé Costa Blancy a města Calpe je 332 metrů vysoká vápencová skála, která se rozprostírá na malém výběžku do moře, a jmenuje se Peñón de Ifach. V roce 1987 byl tento homolovitý útvar vyhlášen přírodní rezervací a je nejmenší krajinnou oblastí v Evropě (4,5 km2). Roste tu 300 druhů rostlin, např. vzácný Ifačský karafiát lze najít pouze zde. Ve skále sídlí různí ptáci včetně mořských racků či sokolů. Na úpatí je muzeum a na vrchol vede stezka, kterou se prochází tunelem asi v polovině cesty na druhou stranu hory. Výstup je docela náročný, především jeho druhá část. Zato výhled z vrcholu je jedinečný. Výstup až na vrchol i vstup do muzea je zdarma, Peňon je též vyhledáván horolezci, kteří zde mají cesty výstupu s různými stupni obtížností.

 

enlightened

Videa k destinaci Costa blanca:

http://www.youtube.com/watch?v=X2KOl29sf6g

http://youtu.be/omsR7M6KUw0

 

enlightened

Letní měsíce jsou sice daleko před námi, ale vybrat si a včas naplánovat dovolenou není vůbec od věci. Můžete si totiž v klidu rozmyslet, kdy, kam a hlavně za kolik si letos pojedete užít zaslouženého klidu.

 

enlightened

Proč na dovolenou do našich nemovitostí ?

1. Kvalitní a stylové ubytování za přijatelné ceny.

2. Máme pro Vás připravenou bohatou nabídku nemovitostí.

3. Můžete využít i skupinového ubytování až pro 24 osob

4. Ctíme kvalitu, nikoliv kvantitu. U nás nenajdete tisíce domů, nemáme nejširší nabídku na trhu, ale naopak si domy opravdu vybíráme. Ne každý dům umisťujeme do nabídky. Díky tomu víte, že nabízíme jen kvalitní ubytování.

5. Objekty jsou osobně navštěvovány. To znamená, že každý objekt v naší nabídce je průběžně navštěvován a kontrolován zda splňuje to, co je uvedeno. Snižuje se tím riziko, že byste mohli mít špatnou dovolenou.

6. Bezproblémové parkování u našich nemovitostí.

7. Ubytování blízko pobřeží s výhledem na moře a okolní hory.

8. Krásné počasí. Slunné horké dny, téměř bez srážek.

9. Výlety. V blízkém okolí je mnoho zajímavých historických i zábavních cílů.

10. Když si vyberete jednu z našich vil máte možnost nikým nerušené grilování na zahradě a koupání v bazénu. V blízkosti našich nemovitosti je spousta restaurací, barů, diskoték, obchůdků a obchodních domů, kde si můžete levně nakoupit potraviny.

11. Nebudete závislí na podmínkách hotelů.

12. Prožijete krásnou dovolenou v soukromí našich nemovitostí.

13. Proč platit drahé ubytování v hotelu? S námi ušetříte peníze.

 

enlightened

 

Vytvořit poptávku

Rozšířené hledání


Typ nabídky

Upřesnit


Cena a plocha

m2
m2

Kraj a lokalita


Rozšířené hledání


Typ nabídky

Upřesnit


Cena a plocha

m2
m2

Kraj a lokalita


Máte otázku?